+420 731 523 044 info@zdravypodnik.cz

Měření a protokoly

Autorizované měření fyzické zátěže

Co změříte, s tím můžete dál pracovat. Hodnocení polohové zátěže pomáhá k předcházení nevhodných poloh. Ty způsobují rychlejší degenerace kloubů a mnoho bolestivých stavů a diagnóz (výhřez ploténky, zmrzlé rameno aj.). 

Měření lokální svalové zátěže hodnotí využívanou sílu ve vztahu k počtu pohybů ruky a předloktí. Hodnocení parametru a nastavení opatření jsou nejlepší prevencí syndromu karpálního tunelu a zánětu šlach.

Rozborem pracovního snímku, měřením a vypracováním autorizovaného protokolu navíc dostanete podklady k určení kategorie práce (které vyžadují krajské hygienické stanice). Součástí protokolů je předání podnětů k úpravě pracoviště

Spěcháte? Jsme flexibilní a vždy nabízíme nejbližší termín měření přímo u vás. Díky spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni a CIE Group poskytujeme rychlá měření a úpravy po celé České republice.

Analýza návratnosti podpory zdraví

Víte, že firmy s absencí pracovníků pod 5 % mají o 60 % vyšší ziskovost než firmy s 10% absencí? Analýza nákladů a přínosů (CBA) podpory zdraví je rozborem nákladů spojených s prací v riziku a výskytem pracovní neschopnosti.

Provádíme sofistikované sběry dat, konzultace, analýzy a sestavujeme výstupní zprávy. Analýza návratnosti je určená speciálně pro pracovníky HR, BOZP a HSE manažery jako zdroj argumentační podpory propagace firemních projektů a aktivit zvyšujících zdraví na pracovištích.

Autorkou odborných podkladů je zkušená ekonomka Ing. Lenka Svobodová s 30letou praxí v problematice.

Analýza návratnosti podpory zdraví pomáhá zjistit:

  • náklady spojené s rizikovou a neergonomickou prací
  • náklady za celkový počet dní pracovní neschopnosti za rok
  • dobu a náklady spojené se zaškolováním zaměstnanců
  • produktivita oddělení v období vyšší nemocnosti
  • hodnota uhrazeného úrazového pojištění