+420 731 523 044 info@zdravypodnik.cz

Fyzioterapie na pracovišti

Fyzioterapie na pracovišti

Zajišťujeme dobře mířenou fyzioterapeutickou péči, která napravuje následky jednostranné pracovní zátěže. Využijte oblíbenou formu individuální terapie přímo na pracovišti. Úspěšně realizujeme léčbu i prevenci bolestivých stavů v mnoha firmách přesně podle potřeby.

Fyzioterapeuti přijedou ve kamkoli. Služba je mimořádně vhodná pro lidi z výrobních pracovišť i pro technicko-hospodářské pracovníky.  

Inovativní terapeutické postupy řeší největší neduhy: syndrom karpálního tunelu, zánět šlach, tenisový loket nebo zmrzlé rameno. Součástí terapie je trénink ergonomického chování v daném pracovním prostoru, v rámci výrobní linky či stroje

Všechna cvičení realizuje Zdravý Podnik tam, kde vám to vyhovuje. Místnost přidělenou pro fyzioterapii sami plně vybavíme. Harmonogram terapií, jejich počet šitý na míru i délku úkonů navrhujeme přesně podle potřeb vaší společnosti.

Co od terapeutů dostanete?

Kinesiotape

Bolí lidi ve vaší firmě šlachy, svaly nebo klouby? Aplikujeme jim samolepící elastické pásky pro stabilizaci, uvolnění či aktivaci. Terapie působí až 7 dní a je vhodná k řešení akutních potíží.

Flossband

Bandážování kompresními gumami z latexu pomáhá odstranit bolestivá omezení pohybu. Technika zvětšuje rozsah pohybu a zlepšuje tvorbu lymfy. Technika  pro prokrvení a regeneraci rukou a předloktí. Působí až 5 dní.

Ultrazvuk

Používáme moderní způsob aplikace ultrazvuku na středový nerv bolestivé oblasti. Dochází k rychlé úlevě, regeneraci a obnově vedení nervu. Výsledky jsou viditelné i na elektromyografii (EMG).

Poukazy na fyzioterapii

Nemáte prostor na realizaci fyzioterapie přímo na pracovišti? Využijte poukazy na fyzioterapii.

Vaši lidé si vyberou svého fyzioterapeuta u našich ověřených partnerů poblíž firmy. Partnery pravidelně školíme, aby uměli perfektně vyřešit důsledky pracovní zátěže.

Vaši manažeři si u vybraného terapeuta osvojí metody regenerace, ladění dechové vlny nebo sebevědomé držení těla. Pro manuální pracovníky jsou ideální techniky k prevenci i léčbě rukou a předloktí, chronických potíží se zády a rameny. Vybrat si můžete i nácvik ergonomického chování při práci.

Výhody voucherů od Zdravý Podnik:

  • Nulová organizační zátěž firmy
  • Efektivní podpora zdraví a výkonu
  • Atraktivní moderní zaměstnanecký benefit
  • Snadná evidence poukazů a pravidelný reporting
  • Okamžité objednávky přes call centrum nebo aplikaci

 

Skupinové stabilizační cvičení

Skupinové fyzioterapie přímo ve firmě cílíme na prevenci bolestivých stavů. Vznikají kvůli sedavé práci a chronickému stresu. Služba je vhodná pro lidi z výrobních pracovišť i pro technicko-hospodářské pracovníky.

Dlouhodobě ověřené cvičební postupy zaměřujeme na terapii výhřezu meziobratlové ploténky, opakovaných ústřelů krku a syndromu tenzní šíje.

SM systém 

Systematická péče o pohybový aparát a funkci vnitřních orgánů využívá aktivní pohyb paží s pomocí elastických lan. Protahování páteře vzhůru ji regeneruje a uvolňuje velké klouby. SM Systém je výsledkem invence českého lékaře MUDr. Smíška a propojuje rehabilitační léčbu s prevencí, regenerací i kondičním a výkonnostním tréninkem v jednom postupu.

Cvičení s roller foam

Podporuje flexibilitu a stabilitu páteřního aparátu a zlepšuje zdraví většiny zaměstnanců. Používáme oblíbené masážní válce –⁠ cvičení s nimi je velmi jednoduché.

Cvičení na gymballu

Gymnastický míč využíváme ke zvýšení stability v oblasti pánve. Ideální k prevenci potíží v důsledku sedavé práce a k tréninku napřímeného sedu. Metodu můžete skvěle kombinovat s prvky SM systému. Je vhodná i ke stabilizaci stavu ošetřeného předtím na individuální terapii a doporučujeme ji pro lidi všech věkových kategorií. 

V úvodu rozdělujeme pracovníky do skupin po 6 osobách. Postupně zvyšujeme obtížnost a využíváme nácvik správné koordinace základních pohybů (sed, stoj, chůze, dřep aj.).

Skupinové protahovačky

Potřebujete řešit lidi a zároveň honíte každou vteřinu? Vyzkoušejte skupinové protahovačky. Jsou určeny pro výrobu, využijí je ale i technicko-hospodářští pracovníci

Metodu aplikujeme až po individuálním ošetření jednotlivců a stabilizaci jejich stavu. Zaměřujeme se na tělesné partie na dané pozici nejvíce přetěžované. Protahovačky modifikujeme podle oddělení a druhů zátěže.

Nejefektivnější cvičení je to pravidelné. Protahovačky realizujeme standardně před či po směně. Probíhají ve stoje (často přímo v provozu bez nutnosti převlékat se z pracovních oděvů) u linky nebo stroje a vede je fyzioterapeut.

Využíváme základní odborné techniky k ošetření přetížených partií jako strečink, postizometrickou relaxaci (PIR) a antagonisticko-excentrickou kontrakci (AEK).

Jak vypadají skupinové protahovačky v praxi? 

  • Protahovačka probíhá v bezpečnostní pauze.
  • Ve skupině cvičí maximálně 10 osob.
  • Pro skupinu stačí plocha 20 m2.