+420 731 523 044 info@zdravypodnik.cz

Ergonomická stabilizace

Ergo poradenství

 Víte, nakolik vaše firma podporuje zdraví? Změřme to. Poradenská služba je velmi využívaná k úpravě či vytvoření funkčního ergonomického pracoviště. Poskytujeme měření, konzultace a výstupní zprávu k nastavení zdravého pracoviště. Službu využijete pro kancelář i výrobu.

Úprava pracovního místa

Každý člověk je unikát a potřebuje přizpůsobit místo k práci individuálním preferencím a parametrům. Zohlednění dřívějších návyků, možností nábytku, psychiky i aktivity pracovníků se bohatě vrátí. 
Ergonomická intervence a poradenství trvá na místě pouhých 30 minut.

Vytvoření nové kanceláře

Zakládáte novou kancelář? Synergická spolupráce architekta a ergonoma zajišťuje dokonalý výsledek. Máme k dispozici stovky případových studií, dokládajících, že nad novým prostorem stojí za to pořádně přemýšlet.

Úprava ergonomického designu nové linky

Začínáte designovat linku ve výrobě nebo už ji máte ve zkušebním provozu? Vyřešte prvky ergonomie hned na startu, aby byli pracovníci maximálně efektivní a zároveň zdraví.
Služby ergonomické optimalizace realizujeme vždy v součinnosti několika odborníků v rámci široce dostupné partnerské sítě po celé České republice.

Ergo Working Space

Stavíte na zelené louce nebo plánujete rekonstrukci? Dobrý prostor je víc než jen nábytek, světlo, akustika a čerstvý vzduch. Principy dynamického pracoviště, prvků přírody, ergonomického vybavení a vhodného uspořádání zajistí správné prostředí k optimálnímu fungování všech lidí ve firmě. 

Zasedačky, recepce i kanceláře respektující prvky podpory zdraví posouvají využití plného pracovního potenciálu firmy. Využijte konzultace, vypracování projektu a možnost realizace. 

Architektonický projekt k redesignu nebo tvorbě nového pracovního prostředí tvoříme komplexně na základě mnoha zkušeností.

  Od roku 2020 je členem širšího týmu Zdravý Podnik. Architektka a specialistka v ergonomii se zaměřuje na kompletní realizace pracovních prostor. Jako jediná architektka v ČR disponuje titulem Specialista v ergonomii. Vytváří krásná a zároveň zdraví podporující pracoviště. Disponuje rozsáhlým portfoliem mnoha úspěšných ergonomických projektů.

  Službu využijete při tvorbě nových kanceláří i v rámci kompletní rekonstrukce.

  Ergo audit pro výrobu

  Ve spolupráci s Českou ergonomickou společností jsme vyvinuli nástroj ke komplexnímu ergonomickému auditu pracoviště a určení potřebných změn ve firmách a společnostech.

  Pracoviště posuzujeme a upravujeme z pohledu české legislativy a ČSN, které se vztahují k fyzické zátěži. Sbíráme data, měříme a hodnotíme klíčové hodnoty, a předáváme výstupní zprávy s cílem snížit pracovní rizika.

  V rámci ergo auditu zhodnotíme:

  • hluk a osvětlení
  • psychickou zátěž
  • celkovou fyzickou zátěž
  • design pracovního místa
  • lokální svalovou zátěž
  • polohovou zátěž

  Výstupem je neautorizovaný protokol se základními náležitostmi, které však běžně obsahuje protokol z autorizovaného měření (včetně zařazení do kategorie prací).

  Navržené úpravy předáváme i v digitální podobě a postupujeme k dalšímu zpracování s parametry k realizaci. Díky široké partnerské síti vám Zdravý Podnik ochotně pomůže i s realizační fází.